⭕️ شش راه برای یک مدیر پروژه خوب بودن!
  ✍️  برگرفته از سایت:  www.cio.com نوشته  Sharon Florentine
   
  شرکت نرم افزاری Workfront اخیرا یک نظرسنجی میان مدیران و کارشناسان حرفه ای مدیریت پروژه در صنایع و کسب و کارهای مختلف در خصوص مهارت های کلیدی برای یک مدیر پروژه خوب انجام داده است، نتایج این نظرسنجی ۶ عامل را به عنوان مهارت کلیدی برای یک مدیر پروژه خوب بودن معرفی کرده است:
   
  🔰 ارتباطات
  این یکی از مهم ترین مهارت های مدیران پروژه است. برقراری ارتباط با مدیران سطح C، اعضای تیم پروژه فنی، بخش امور مالی، منابع انسانی و مشتریان خارجی. موفقیت کامل یک پروژه بدون ارتباط مکرر، باز و صادقانه در مورد اهداف، موانع، راه حل ها و انتظارات امکان پذیر نیست.در طول یک پروژه، ممکن است اولویت ها و برنامه ها تغییر  کنند، تاریخ های تعهد شده محقق نشوند و  محدوده پروژه افزایش یابد، اما ارتباطات باید پایدار و ثابت بماند.
   
  🔰مدیریت زمان و بهره وری
  مدیران پروژه باید به  در حفظ تیم و پروژه های خود را در زمان و در مسیر مهارت ویژه داشته باشند.مدیریت زمان موثر و بهره وری مهارت های حیاتی هستند.
   
  🔰 ساختن محیط مناسب
  کارکردن تیم پروژه  بر پایه ای محکم از اعتماد، احترام متقابل و پاسخگویی است. پس بسیار مهم است که مطمئن شوید که شما توانایی ایجاد یک محیط که در آن هر کش در تیم احساس می کند شنیده می شود را دارید.
   
  🔰 چارچوب، گردش کار و برنامه ریزی پروژه
  یکی از مهمترین چیزهایی که به عنوان یک مدیر پروژه می توانید انجام دهید این است که  موانع  را برای تیم  پروژه حذف کنید. این کار می تواند منجر به حفظ پروژه در چارچوب تعیین شده، ایجاد گردش کار کارآمد تر و نگه داشتن همه چیز بر اساس برنامه شود.شما همچنین باید برای هر زمان سررسید در پروژه یک وقت اضافه درنظر بگیرید تا مطمئن شوید مقدار مناسبی از زمان برای حل و فصل مشکلات غیر منتظره و اجتناب ناپذیر وجود خواهد داشت.
   
  🔰رهبری و همکاری
  رهبری عبارت است از  کمک به تیم پروژه خود برای غلبه بر موانع،  استفاده از نقاط قوت خود و ایجاد انگیزه در آنها، برای یک مدیر پروژه بهتر بودن، شما باید از نزدیک با نقاط قوت و ضعف هر یک از اعضای تیم آشنا باشید.
   
  🔰 ابزارهای مدیریتی
   در نهایت، فن آوری های موجود برای کمک به شماست تا  کار خود را به طور موثر انجام دهید. از نرم افزار های کنترل پروژه تا به اشتراک گذاری فایل ها و ابزارهای همکاری تیمی،پس بهترین را که به شما و تیم پروژه کمک موثری میکند انتخاب نمایید.
   
   
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پایگاه رسمی کنفرانس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس