اگر می‌خواهید گواهی‌نامه ایزو ۹۰۰۱ را حفظ کنید، شما بایستی سیستم مدیریت کیفیت خود را به نسخه جدید استاندارد ISO 9001: 2015 ارتقا دهید.

  شما از تاریخ انتشار استاندارد ISO 9001: 2015 (سپتامبر ۲۰۱۵) یک فرصت سه‌ساله برای انتقال دارید. این بدان معنی است که پس از پایان سپتامبر ۲۰۱۸ گواهی‌نامه ISO 9001: 2008 دیگر معتبر نخواهد بود.

  از آنجایی نسخه ۲۰۱۵ این استاندارد برای پاسخگویی به نیازهای دنیای کسب‌وکار امروز مورد تجدیدنظر قرارگرفته است، توصیه می‌کنیم سیستم مدیریت کیفیت خود را به‌روز کنید تا متناسب با نسخه جدید باشد.

  هر سازمان با سازمان دیگر متفاوت است، بنابراین مراحل بروز رسانی برای تنظیم سیستم مدیریت کیفیت شما با توجه به وضعیت سازمان شما منحصربه‌فرد خواهد بود. بااین‌حال، راهنمایی‌های زیر می‌تواند به شما در شروع این بروز رسانی کمک می‌کند.

  نکته ۱ : خود را با نسخه جدید آشنا کنید.

  نکته ۲ : بررسی کامل وضعیت موجود و تعیین میزان فاصله سازمان ازنظر ساختاری و محتوایی بر اساس استاندارد ISO 9001: 2015.

  نکته ۳ : ارائه برنامه کامل به همراه شرح فعالیت‌های موردنیاز.

  نکته ۴ : برگزاری جلسات توجیهی

  نکته ۵ : ارائه آموزش مناسب برای تمام افرادی که بر سازمان تأثیر می‌گذارند.

  نکته ۶ : سیستم مدیریت کیفیت موجود خود را به‌روز نگه‌دارید تا نیازهای تجدیدنظر شده را برآورده سازید.

  ایزو ۹۰۰۱ استانداردی است که الزامات سیستم مدیریت کیفیت را تعیین می‌کند. این استاندارد کمک می‌کند تا کسب‌وکارها و سازمان‌ها کارآمدتر شده و رضایت مشتری را بهبود ببخشند.

  isoyar.com

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پایگاه رسمی کنفرانس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس